Nabór do recenzowanych publikacji naukowych Centrum Europejskiego

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz i Toruń przy Centrum Europejskim im. Roberta Schumana i Wyższej Szkole Gospodarki rozpoczynają nabór artykułów do dwóch punktowanych i recenzowanych czasopism naukowych: „Studia i analizy europejskie” (4 pkt.) oraz „Unia Europejska-perspektywy społeczno-ekonomiczne” (1 pkt.).
Głównym celem naszych wydawnictw jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem jej procedur i mechanizmów funkcjonowania, systemu prawnego i podejmowania decyzji, a także społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz praktycznych aspektów obecności Polski w jej strukturach.

W 2015 r. nr 13 „Studiów i analiz europejskich” oraz nr 7 czasopisma „Unia Europejska – perspektywy społeczno-ekonomiczne” poświęcone zostaną priorytetom politycznym Komisji Europejskiej na 2015 r., wśród których znalazły się następujące obszary:
·    UE działająca dla obywateli;
·    Europa konkurencyjności, miejsc pracy i wzrostu;
·    Europa w świecie;
·    Europejski Rok na rzecz Rozwoju 2015;
·    Promowanie polityki UE w zakresie energetyki i zmian klimatycznych.


Termin nadsyłania artykułów – do 31 maja 2015 r.

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z Redakcją (centrum.europejskie@byd.pl). Prosimy o wstępne zadeklarowanie tematu, a następnie zapoznanie się z wymogami merytoryczno-technicznymi, które umieszczone zostały w załączniku oraz o przygotowanie:
·    Artykułu zgodnie z wymogami redakcyjnymi
·    Streszczenia artykułu (ok. 600 znaków) w języku polskim;
·    Noty informacyjnej o autorze
Redakcja przyjmuje artykuły w języku polskim i angielskim.

Zapraszamy do współpracy!


 

« powrót do listy aktualności