Konferencja "25 lat Samorządności" - zapraszamy do udziału

W tym roku mija 25 lat daty uchwalenia przez Sejm ustawy o samorządzie terytorialnym oraz pierwszych w pełni wolnych wyborów samorządowych. Polska reforma samorządowa i odrodzona samorządność uznawane są za jedne z największych sukcesów przemian ustrojowych okresu transformacji. Doprowadziła ona nie tylko do decentralizacji władzy, ale przede wszystkim uwolniła obywatelską energię Polaków, dając lokalnym wspólnotom możliwość współuczestnictwa i współdecydowania w sprawach publicznych. Nie będzie więc przesadą jeżeli stwierdzimy, że nie byłoby nowoczesnej Polski bez rozwoju samorządności.

Z tej okazji Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Bydgoszcz, Centrum Europejskie im. Roberta Schumana oraz Wyższa Szkoła Gospodarki postanowiły zainicjować przedsięwzięcie, które podkreśliłoby rolę samorządów w Polsce. Nasz konferencja „25 lat Samorządności” , która zorganizowana zostanie 15 września 2015 r., ma na celu podsumowanie rezultatów reformy samorządowej, stanowić będzie podstawę dla dyskusji nad teraźniejszą kondycją samorządów oraz ich przyszłością w oparciu o case study samorządów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konferencji. Szczegóły w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej Bydgoszcz

« powrót do listy aktualności